Alcatel’in 150 dolarlık akıllı saati ön siparişte

82rvoLQbwuL

Alcatel in ilk olarak geride bıraktığımız CES Fuarı’nda duyurduğu akıllı saati OneTouch Watch, bugün itibarıyla ön siparişe sunuldu. OneTouch Watch hem iOS’li hem de Android’li cihazlara destek vermesiyle dikkat çekiyor.

Sağlık takip sistemi, cep telefonu bildirimleri ve müzik kontrolü gibi tüm akıllı saat özellikleri Alcatel OneTouch Watch’ta da mevcut. 1,22 inçlik 240×204 piksel çözünürlüklü yuvarlak ekrana sahip olan saat ilginç bir şekilde gücünü kasasından değil, kayışından alıyor. USB 2.0 şarj portuna, içinde 210 mAh kapasiteli pil bulunan kayışı takılarak şarj ediliyor. Saatin, kullanım sıklığına göre 2 ila 5 gün arasında bir performans sergilediği belirtiliyor.

92v-PUSgGKL

OneTouch Watch’un iOS’e de destek verdiğini belirtmiştik. Ancak Apple Watch’u çıkaran Apple doğal olarak saatin iPhone’a olan erişimini bir nebze sınırlandırmış durumda.

 

920PtlPjOTL

Yine de iPhone’dan kamerayı yönetmek, müzik çalmak ve bildirim almak mümkün. Android sahasında ise OneTouch Watch’u daha geniş bir alan karşılıyor. Kalp atış sensörü, jiroskop, yükseklik ölçer, NFC ve daha nicesini Android-OneTouch Watch işbirliğiyle gerçekleştirmek mümkün.

72CcXH2pVlL

OneTouch Watch, Android 4.3 ve üzeri, iOS 7 yüklü iPhone 4S ve üzeri cihazlara destek veriyor. Alcatel’in resmi web sitesine girerek OneTouch Watch için 149,99 dolardan ön sipariş verebilirsiniz.

 

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir