Windows 10 Anniversary Güncellemesi Çıktı! Yükle!

windows 10_ (5)

Windows 10’nun yayınlanan ilk büyük güncellemesi Anniversary Update kullanıcılara sunuldu. Peki, Windows 10 Anniversary güncellemesi ile neler değişecek? Merak edilenler haberimizde.

Uzun bir süre sonra, Windows 10‘nun yıl dönümünde beklenen büyük güncelleme ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. Önceki lansmanlarda2016 yaz döneminde geleceği söylenen büyük güncellemeyle beklenen oldu ve Microsoft bugün itibariyle  “Anniversary Update” adı verdiği güncellemeyi resmi web sitesinde yayınladı.

Cortana 

Sesli komutla yönetim kabiliyeti sunulan Cortana’da yeni güncellemeyle iyileştirmeye gidileceği belirtildi. Kişisel asistan tanımına birebir uyacağı söylenen Cortana’nın sahibini tanıma konusunda daha da yetkin olacağı görünüyor.

Microsoft Edge

Microsoft Edge hız itibariyle kullanıcıar tarafından beğeni toplamıştı. Ancakeklenti kurmaya izin vermeyen Microsoft Edge bu açığını kapatacak ve eklenti kurmaya izin verecek.

Bu ve bunlar gibi sistem iyileştirmesine destek sunan yıllık güncellemeyi Windows Update üzerinden ve ya Microsoft resmi sitesi üzerinden .exe formatında indirebilirsiniz.

Link : https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2714434

windows 10_ (2)

windows 10_ (3)

windows 10_ (4)windows10_

 

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir