13 dolara akıllı bileklik : Mi Band

xiaomi-mi4-band-2014-07-22-3-1

 

Çin’in popüler akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu sefer gözünü giyilebilir teknolojiye dikti. Bugün ilk giyilebilir bilekliği olan Mi Band‘i tanıtan firmanın fitness odaklı bilekliğe uygun gördüğü fiyat ise rakiplerini bir hayli zorlayacak. 13 dolar fiyat etiketiyle gelen bileklik pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Bugün gerçekleştirilen basın sunumunda, Xiaomi ilk giyilebilir cihazı Mi Band ile ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu. Sadece bir fitness bilekliği olmayan Mi Band, rakipleri gibi hareketlerinizi takip etmenin yanı sıra, uyku düzeninizi de izliyor. Aynı zamanda alarm olarak da kullanılabilen Mi Band, IP67 sertifikasına sahip. Su geçirmez oluşuyla ideal bir akıllı bileklik profili çizen cihaz, şimdilik sadece Xiaomi telefonlarla uyumlu çalışarak telefonunuzun ekranını herhangi bir parola girmeden açmanıza da imkan tanıyor.

 

xiaomi-mi-band-en

 

Mi Band’in rakiplerine karşı en güçlü kozu ise fiyatı. 13 dolara satılacak olan cihazın tam dolu şarjla 30 güne kadar çalışmayı sürdürebildiği iddia ediliyor. Bu da onu rakiplerinin önüne geçiren diğer bir faktör. Xiaomi hayranlarını mutlu edecek olan bu bileklik, Xiaomi şirketine yeni kullanıcılar da katacak gibi görünüyor. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, en büyük arzularının Mi Band’in dünyanın en çok kullanılan fitness bilekliği olması olduğunu belirtiyor. Fiyat performans dengesi anlatıldığı gibiyse Mi Band bu hayali gerçekleştirmek için çok uygun bir cihaz gibi görünüyor. Cihazın uluslararası pazarda satılıp satılmayacağı ise şimdilik gizemini koruyor.

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir