Dünyanın en küçük taşınabilir hava taşıtı: AirBoard [Video]

airboard-525x366

Genel yapısı itibariyle Segway‘e oldukça benzerlik gösteren ve taşınabilir kişisel ulaşım aracı olarak lanse edilen AirBoard’u bu tür cihazlardan ayıran önemli bir özelliği bulunuyor: Uçmak!

Dünya üzerindeki en küçük hava taşıtı olarak lanse edilen AirBoard‘un drone’lara benzer bir pervane tasarımına sahip. Açık konumdayken 180 cm genişlik ve 150 cm uzunluğa sahip olan bu taşıt, kapalı konumdayken yalnızca 80 cm genişlik ve 110 cm uzunluğuyla kolayca taşınabiliyor ve saklanabiliyor.

airboard2-525x329

Kalbinde Intel işlemciyi barındıran AirBoard, bu sayede havadayken dengesini ayarlayabiliyor ve sensörleri aracılığıyla çarpışmalardan uzak kalıyor. 4 büyük pervanesi sayesinde güvenli modda 1,5 metre yüksekliğe çıkabiliyor. Akıllı telefonda bulunan uygulamasıyla bilgi alışverisinde bulunan AirBoard, uçuş hızı ve yüksekliğiyle ilgili kullanıcıların detaylı bilgi olmasını sağlanıyor.

 

airboard-app-525x261

 

IndieGoGo‘da 30 bin dolar bağış bekleyen projeye destek verenler hemen cihazı kullanamıyor. Bunun yerine AirBoard piyasaya sürüldüğünde satın alabilmek için ön sıralardan yer alıyor. Kısacası bu projeye destek verenler bir nevi rezervasyona para vermiş sayılıyor. Söz konusu rezervasyonu yaptırabilmek için ise 250 dolardan fazla destek vermek gerekiyor. Cihazın üretiminin 2016‘nın başında başlayacağı ve aynı yılın sonlarında AirBoard’un satışa sunulacağı belirtiliyor.

 

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir