Huawei’den ince işçilik : Ascend Mate 7

hw_366496

Ascend Mate 2’nin devamı niteliğindeki Huawei Ascend Mate 7,  650 dolara 16GB dahili depolama, 2GB RAM gibi özellikler sunuyor. Mate 7, 6.1 inç’lik halefinden biraz daha küçük olsa da, 6 inç’lik boyutuyla hala devasa bir cihaz.

 

Huawei’nin ekranın kenarlarındaki çerçeveyi inceltmekte iyi iş çıkardığını söylemek mümkün. Ekran, telefonun yüzeyinin yüzde 83’ünü kaplıyor – bu oran Note 4’ün yüzde 80’lik oranının biraz üzerinde. Tek parça tasarıma sahip Mate 7, Mate 2’ye göre yüzde 17 daha ince ve 185 gram yüzde 10 daha hafif. Metal gövdeli telefonu elinize aldığınızda, seçkin bir işçiliğinin olduğunu hissedebiliyorsunuz. Mate 7 çok büyük olmasına rağmen tek elle kullanmayı başardık.

 

Telefonun sol tarafında iki çekmece bulunuyor. Bunlardan biri microSIM kartınızı, diğeri ise microSD veya nanoSIM kartını kabul ediyor. Her iki SIM slotu da 4G bağlantısını destekliyor.

hw_366485

 

Full HD ekran, parmak izi tarayıcısı

241ppi’lik Mate 2’ye kıyasla Huawei Ascend Mate 7’nin Full HD ekranı, 368ppi sunuyor. Ascend Mate 7, kullandığı JDI IPS-NEO ve negatif likit kristal ekran teknolojisi sayesinde 1500:1 kontrast oranlarına yükselebiliyor. Bu, daha zengin ve parlak renkler elde etmenize olanak tanıyor. Bu ekr   anın aynı zamanda LCD’ye göre yüzde 15 daha az enerji tükettiği söyleniyor.

 

Ascend Mate 7’nin önemli özelliklerinden bir tanesi, arka tarafındaki parmak izi tarayıcısı. iPhone 5S’tekine benzer biçimde çalışan sensöre parmağınızı hangi açıyla değdirdiğinizin bir önemi yok. Parmağınızı sensöre sürmeniz de gerekmiyor, dokunmanız yeterli.

 

Android 4.4 KitKat ile gelen Ascend Mate 7’de Çinli üreticinin kendi arayüzü kullanılıyor. Emotion UI 3.0 olarak bilinen bu arayüz, Ascend G7’de ve Mate 7’de ortaya çıkıyor. Arayüzdeki ilginç bir değişiklik, alt taraftaki gezinti simgelerinin Android L stilinde olması.

 

Sekiz çekirdekli (4+4) güçlü Kirin 925 işlemciyle çalışan Mate 7’nin Snapdragon işlemciler karşısında nasıl bir performans sergilediğini merak ediyoruz. Kısa testimizde telefonun performansının kusursuz olmadığını gördük. Arayüz içinde dolaşırken bazı gecikmeler yaşadığımız oldu.

hw_366490

 

13MP arka kamerayla gelen Ascend Mate 7’nin ön kamera çözünürlüğü 5MP. 4.100mAh kapasiteli pille cep, Huawei’nin iddiasına göre tek şarjda ortalama bir kullanımla 2.23 gün ayakta kalabiliyor.

 

gsmarena_005

 

İlk kararımız

Performans konusunda bazı sıkıntılar olsa da, bunların satışa sunulma tarihinden önce çözüleceğini düşünüyoruz. Huawei Ascend Mate 7 bizde genel olarak iyi bir izlenim bıraktı ve bizce uygun bir fiyatla Galaxy Note 4’ü zorlayabilir.

Kaynak : Chip

 

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir