LG’nin OLED ekranlı yeni amiral gemisi : LG V30

LG’den yeni amiral gemisi telefonu tanıtımını haftalar kala popüler sızıntı kaynaklarından Evan Blass namıdiğer evleaks tarafından sızdırılan görselde LG V30, tüm açılarıyla karşımıza çıkıyor.

Neredeyse çerçevesiz ekranıyla göze çarpan telefonda plastik OLED FullVision ekran yer alıyor. 2.880 x 1.440 piksel çözünürlüklü 6 inçlik ekrana sahip olan telefonda üst ve alt çerçeveler V20’ya kıyasla yüzde 20 ve yüzde 50 oranında inceltilmiş durumda. OLED ekran sayesinde daha gerçekçi ve daha canlı renkler sunabilen LG V30, HDR10 desteğiyle geniş renk aralığı ve doygunluğu vadediyor.

OLED ekran bununla birlikte resimler ve internet görüntüleri için yüzde 148’lik sRGB sağlarken dijital sinema için ise, yüzde 109’luk DCI-P3 renk boşluğu veriyor. OLED teknolojisinin bir diğer sahip olduğu avantaj da LCD ile karşılaştırıldığında 10 kat daha hızlı olan operasyonel tepki süresi. Bu hızlandırılmış tepki süresi özellikle aksiyon filmleri ve VR için önemli bir nokta olan ardıl görüntüyü etkili bir şekilde engelliyor. Android 7.1.2 yüklü gelmesini beklediğimiz telefonda sekiz çekirdekli Snapdragon 835işlemcisinin ve 4 GB RAM’in yer alması bekleniyor. LG V30 hakkındaki tüm detaylar 31 Ağustos‘ta tanıtım ile ortaya çıkacak.

 LG G6         –        V30     –         Galaxy S8+

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir