LG’nin yeni oyuncakları

friends-21

Kısa süre önce tanıtan ve sizlere tüm detaylarını aktardığımız LG G5‘in yanında farklı ek ürünlerde tanıtıldı. LG G5’in çıkan batarya kısmı ile bütünleşen ek aparattan tutunda ek kameraya kadar bir çok güçlü donanım G5’in yanında boy gösterdi. Evet, LG G5’in arkadaşlarına geçelim.

LG 360 VR

vr

LG G5 ile VR(Sanal Gerçeklik) dünyasına da adımını atıyor. LG 360 VR ile sanal gerçeklik deneyimini G5 ile yansıtacak olan firmanın gözlüğü Galaxy VR ile benzer yapıda ancak telefon kaskın içerisine girmiyor. LG G5 ile LG 360 VR, USB Type C portundan kablo ile birbirine bağlanıyor. 639ppi piksel yoğunluğundaki ekranı bünyesinde barındıran VR kask, 130” TV’ye 2 metreden bakıyormuşsunuz gibibir deneyimi size sağlayacak. Ayrıca kaskın ağırlığı sadece 146gr.

LG 360 CAMLG-360-CAM

LG, 360 derece görünüm imkanı sağlayabilen yeni ek kamera modülünü de tanıtı. Rahat bir şekilde 360 derece fotoğraf ve 2K çözünürlüğünde videoların oluşturulduğu cihaz 5.1 surround ses ile desteklenmiş. Bünyesinde iki adet 200 derece görüş sağlayan 13MP kamera barındıran 360 CAM ile elde ettiğiniz içerikleri Google Street View ve YouTube360 gibi mecralara yükleyebilirsiniz.

LG CAM PLUSlg-g5-camera-grip-4

LG Cam Plus sayesinde telefonun kamerası bir nevi DSLR kamera sistemine dönüşüyor. Cam Plus telefonun çıkarılabilir kısmına takılıyor ve 2800mAh bataryaya ek olarak 1200mAh batarya ekliyor ve toplamda 4000mAh gibi ciddi bir değere ulaşıyor. Bunun yanı sıra üzerinde bulunan deklanşör tuşu ile daha rahat fotoğraf çekilebildiği gibi dijital zoom ve duraklat/başlat butonu ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

LG HI-FI Plusbo-sound-module-3

LG G5’i ses konusunda da iddialı konuma getiriyor. Modüler olan Hi-Fi Plus aparatı ses Dock’u olarak görev alıyor. B&O Play ortaklığıyla geliştirilen ürün  32-bit 384KHz yüksek kalite ses oynatabiliyor. Bu sayede LG G5 çok daha yüksek kaliteli ses deneyimi yaşatabilir seviyeye geliyor.

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir