Xiaomi’den robotik Köpek : CyberDog

Xiaomi, robot köpek CyberDog ile robot konusundaki en büyük adımlardan birisini attı. Şimdilik son kullanıcıya satış gibi bir amacı olmayan CyberDog, görebileceğiniz gibi köpek formunda tasarlanmış.

Dört ayak üzerinde hareket edebilen ve bilgisayar tasarımları yanında gerçek olarak da gösterilen CyberDog, gücünü Nvidia tarafından hazırlanan donanımlardan alıyor.

Burada spesifik olarak Nvidia imzalı Jetson Xavier NX birimi yer alıyor. Aktarıldığı kadarıyla bunda 384 CUDA çekirdeği, 48 Tensor çekirdeği ve altı adet Carmel CPU çekirdeği bir araya geliyor. Birçok kamera ve sensör ile donatılan Xiaomi robot köpek, 12 km/s hıza kadar koşabiliyor.

Bünyesinde Intel RealSense D450 derinlik ölçme donanımı da olan robot, kedi başına hareket edebiliyor ve engelleri aşabiliyor. Geliştiricilere, mühendislere ve alan ilgili fanlar toplam 1.000 adet olmak üzere dağıtılacak bilgisi gelen CyberDog, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde ticari hale de gelebilir. Ancak bu konuda henüz firmadan bir açıklama gelmiş değil.

Author: Harun

Share This Post On