Huawei P20 Pro ile Canon EOS 5DS R karşı karşıya!

Dünyanın en önemli kamera incelemeleri yapan sitelerinden biri olan DxOMark tarafından en iyi kameralı akıllı telefon olduğu belirtilen P20 Pro, devrimsel kamera yeteneklerine sahip.Leica imzalı üç adet kamerasıyla hem rakiplerine hem de DSLR dünyasına gözdağı veren P20 Pro, beklenenden daha fazlasını sunuyor.

Huawei P20 Pro camera review: Innovative technologies, outstanding results

 

P20 Pro’da 40 megapiksel ana kameraya, 20 megapiksel F/1.6 diyaframlı monokrom kamera ve 8 megapiksel telefoto kamera eşlik ediyor. Huawei’nin telefonu piyasadaki 2 kat yakınlaştırma yapabilen kameraların aksine 3 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Telefonda aynı zamanda 5 kat hibrit yakınlaştırma özelliği bulunuyor. Piyasada satılan telefonlardan daha büyük kamera sensörüne sahip olan telefon bu şekilde çok daha kaliteli fotoğraflara imza atabiliyor. P20 Pro düşük ışıkta rakiplerine kıyasla çok iyi performans sergiliyor. Telefonun sahip olduğu bu güçlü kamera yetenekleri sayesinde P20 Pro ve Canon EOS 5DS R karşı karşıya geliyor. Canon’un performansıyla fark yaratan makinesinde 50,6 megapiksel çözünürlüklü tam kare sensör kullanılıyor. PetaPixel tarafından yapılan karşılaştırma fotoğraflarında P20 Pro’nun güçlü performansı gözler önüne seriliyor. Otomatik modda yapılan çekimlerde P20 Pro’nun sunduğu renk, kontrast ve gren seviyesi açısından başarılı olduğu görülüyor.

 

Huawei’den fotoğraf üreticilerine de gözdağı Pek tabii Canon’un üst segment makinesi 5DSR, P20 Pro’dan daha başarılı performans sergilese de P20 Pro’nun gösterdiği performans da takdire şayan. İşte karşılaştırma Fotoğrafları…

5DSR
P20 Pro

Author: Harun

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir